Concursuri de zbor organizate sub egida UGCPPAMR

Rezultate 2012

 - Clasamentul general anual 2012

 - Campionatul de tineret 2012

 - Cupa de vara 2012

 - Campionatul de maturi 2012 

Clasamentul general anual 2012

Jucatori de Galati

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Punctaj Campionat Maturi

Punctaj Cupa de vara

Punctaj Campionat Tineret

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Costin Laurentiu Nelu

Galati

ACPAM Galati

659

-

609

1268

treapta 2: 3 etape

2

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

918

728

-

1646

treapta 2: 2 etape

3

Chelu Emilian

Afumati

Rollerclub

1243

-

102

1345

treapta 2: 2 etape

4

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

343

311

354

1008

treapta 2: 2 etape

5

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

468

641

773

1882

treapta 1: 7 etape

6

 Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

585

177

280

1042

treapta 1: 6 etape

7

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

800

1330

-

2130

treapta 1: 5 etape

8

Hulea Tudorel

Cobadin

Litoral 2010

653

602

189

1444

treapta 1: 5 etapa

9

Mergeani Dina

Cobadin

Litoral 2010

139

59

166

365

treapta 1: 2 etape

10

Simion Mariana

Galati

ACPAM Galati

289

-

-

289

treapta 1: 1 etapa

11

Dumitru Stefan

Braila

ACPAM Galati

349

-

-

349

-

12

Teodor Gelu

Galati

ACJ Galati

318

-

-

318

-

13

Crivat Dumitru Daniel

Galati

ACPAM Galati

101

3

-

104

-

14

Curelea Claudiu

Galati

ACJ Galati

7

-

-

7

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zburatori de lunga durata si mare inaltime 

Loc

Concurent

Rasa

Localitate

Punctaj Maturi

Punctaj Tineret

Punctaj total

Punctaj in etapele cu 2 baremuri realizate

1

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Dr. Turnu-Severin

2110

3350

5660

5660

2

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

2590

3022

5612

5322

3

Ciuruc Mihai

Tippler de altitudine

Bistrita, Hinova, MH

440

3310

3750

3310

4

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

2445

1100

3545

3070

5

Bogorodita Laurentiu

Tippler de altitudine

Dr. Turnu-Severin

-

2435

2435

2435

6

Dudasu Petre

Zburator de Severin

Breznita Ocol, MH

235

2560

2795

1720

7

Tataru Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

1875

-

1875

1320

8

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

960

1075

2035

1180

9

Chirita Marius Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

675

640

1315

1175

10

Batmalai Tanase

Zburator de Severin

Halanga, Izvoru Barzii,MH

-

1025

1025

1025

11

Tesila Radu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

-

995

995

995

12

Bojan Elvis

Zburator de Severin

Bistrita, Hinova, MH

1300

-

1300

0

13

Breazu Nicusor

Zburator de Severin

Cernet, Simian, MH

660

525

1185

0

14

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

710

340

1050

0

15

Palsu Mihai

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

775

150

925

0

16

Breazu Nicusor

Tippler de altitudine

Cernet, Simian, MH

-

735

735

0

17

Filisanu Remus

Zburator de Severin

Hinova, MH

143

345

488

0

18

Bobocel Marian

Zburator de Severin

Hinova, MH

42

-

42

0

 

 

 

Campionatul de tineret 2012

CLASAMENT FINAL TINERET

Jucatori de Galati   

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Punctaj etapa 1

Punctaj etapa 2

Punctaj etapa 3

Punctaj general

Baremuri

1

Costin Laurentiu Nelu

Galati

ACPAM Galati

38

503

68

609

Treapta 2: 1 etapa

2

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

312

289

172

773

Treapta 1: 3 etape

3

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

73

128

153

354

Treapta 1: 3 etape

4

Abibula Osbai 

Cobadin

Litoral 2010

-

211

69

280

Treapta 1: 2 etape

5

Hulea Tudorel

Cobadin

Litoral 2010

-

161

28

189

Treapta 1: 1 etapa

6

Mergeani Dina

Cobadin

Litoral 2010

88

33

45

166

Treapta 1: 1 etapa

7

Chelu Emilian

Afumati

Rollerclub

-

102

-

102

Treapta 1: 1 etapa

Zburatori de lunga durata si mare inaltime    

Loc

Concurent

Rasa

Localitate

Punctaj etapa 1

Punctaj etapa 2

Punctaj etapa 3

Punctaj total

Punctaj in etapele cu 2 baremuri realizate

1

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Dr. Turnu-Severin

890

850

1610

3350

3350

2

Ciuruc Mihai

Tippler de inaltime

Bistrita, Hinova, MH

3310

0

0

3310

3310

3

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

915

765

1342

3022

3022

4

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

Dr. Turnu-Severin

865

700

870

2435

2435

5

Dudasu Petre

Zburator de Severin

Breznita Ocol, MH

595

245

1720

2560

1720

6

Batmalai Tanase

Zburator de Severin

Halanga, Izvoru Barzii, MH

0

0

1025

1025

1025

7

Tesila Radu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

0

0

995

995

995

8

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

145

330

625

1100

625

9

Chirita Marius Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

140

500

0

640

500

10

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

445

250

380

1075

445

11

Breazu Nicusor

Tippler de inaltime

Cernet, Simian, MH

0

375

360

735

0

12

Breazu Nicusor

Zburator de Severin

Cernet, Simian, MH

0

365

160

525

0

13

Filisanu Remus

Zburator de Severin

Hinova, MH

125

80

140

345

0

14

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

190

150

0

340

0

15

Palsu Mihai

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

0

0

150

150

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ETAPA  a III-a TINERET

Jucatori de Galati  

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

9

51'

0

 96

19

0

0

0

172

172

treapta 1

2

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

9

46'

8

65

18

0

0

16

137

153

treapta 1

3

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

7

61'

0

37

8

0

0

0

69

69

treapta 1

4

Costin Laurentiu Nelu

Galati

ACPAM Galati

9

110'

20'

16

3

0

0

40

28

68

-

5

Mergeani Dina

Cobadin

Litoral 2010

7

20'

0

7

8

1

0

0

45

45

-

6

Hulea Tudorel

Cobadin

Litoral 2010

9

20'

0

20

2

0

0

0

28

28

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zburatori de lunga durata si mare inaltime   

Loc

Concurent

Rasa

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Puncte Disparitie

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Dudasu Petre

Zburator de Severin

5h 55’

0h 10’

0h 15’

0h 10’

5h 20’

1720

2

2

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

5h 30’

0h 10’.

0h 10’

0h 10’

5h 00’

1610

2

3

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

4h 35’

0h 08’

0h 07’

0h 15’

4h 05’

1342

2

4

Batmalai Tanase

Zburator de Severin

3h 45’

0h 15’

0h 10’

0h 15’

3h 05’

1025

2

5

Tesila Radu

Zburator de Severin

4h 00’

0h 35’

0h 15’

0h 10’

3h 00’

995

2

6

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

4h 30’

1h 00’

0h 50’

0h 45’

1h 55’

870

2

7

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

2h 55’

0h 15’

0h 50’

0h 20’

1h 30’

625

2

8

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

4h 00’

1h 40’

2h 20’

0h 00’

0h 0’

380

1

9

Breazu Nicusor

Tippler de inaltime

2h 50’

0h 30’

2h 20’

0h 00’

0h 00’

360

1

10

Breazu Nicusor

Zburator de Severin

1h 30’

1h 10’

0h 20’

0h 00’

0h 0’

160

1

11

Palsu Mihai

Zburator de Severin

2h 00’.

1h 30’

0h 30’

0h 00’

0h 00’

150

1

12

Filisanu Remus

Zburator de Severin

1h 15’

0h 10’

1h 05’

0h 0’

0h 0’

140

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ETAPA  a II-a TINERET

Jucatori de Galati  

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Costin Laurentiu Nelu

Galati

ACPAM Galati

9

190'

160'

37

27

0

19

320

183

503

treapta 2

2

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

9

30'

0'

233

9

0

0

20

289

289

treapta 1

3

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

7

57'

0'

107

26

0

0

0

211

211

treapta 1

4

Hulea Tudorel

Cobadin

Litoral 2010

9

34'

0'

49

18

4

0

0

161

161

treapta 1

5

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

9

34'

0'

72

14

0

0

0

128

128

treapta 1

6

Chelu Emilian

Afumati

Roller Club

5

30'

0'

14

17

0

0

20

82

102

treapta 1

7

Mergeani Dina

Cobadin

Litoral 2010

11

19'

0'

15

4

0

0

0

33

33

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zburatori de lunga durata si mare inaltime   

Loc

Concurent

Rasa

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Puncte Disparitie

Punctaj  total

  Baremuri   realizate 

1

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

3h 05’

0h 20’

0h 15’

0h 25’

2h 05’

850

 2

2

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

3h 00’

0h 30’.

0h 15’

0h 10’

2h 05’

765

 2

3

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

4h 40’

1h 05’

1h 50’

0h 55’

0h 50’

700

 2

4

Chirita Marius Stefan

Zburator de Severin

3h 00’

0h 30’

0h 40’

1h 20’

0h 30’

500

 2

5

Breazu Nicusor

Tippler de inaltime

4h 20’

3h 05’

0h 35’

0h 40’

0h 00’

375

 1

6

Breazu Nicusor

Zburator de Severin

4h 30’

3h 45’

0h 45’

0h 00’

0h 00’

365

 1

7

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

2h 00’

0h 25’

0h 30’

1h 05’

0h 00’

330

 1

8

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

3h 00’

1h 50’

1h 10’

0h 00’

0h 00’

250

 1

9

Dudasu   Petre 

Zburator de Severin

1h 20’.

0h 20’

0h 15’

0h 15’

0h 30’

245

 1

10

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

1h 00’

0h 20’

0h 40’

0h 00’

0h 00’

150

 -

11

Filisanu Remus

Zburator de Severin

1h 20’ 

1h 20’ 

0h 00’ 

0h 00’ 

0h 00’ 

 80

 -

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETAPA  I TINERET

Jucatori de Galati 

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

11

30'

0'

110

31

7

4

0

312

312

treapta 1

2

Mergeani Dina

Cobadin

Litoral 2010

11

33'

0'

44

11

0

0

0

88

88

treapta 1

3

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

9

68'

0'

49

6

0

0

0

73

73

treapta 1

4

Costin Laurentiu Nelu

Galati

ACPAM Galati

7

107'

35'

3

0

0

0

35

3

38

-

Zburatori de lunga durata si mare inaltime  

Loc

Concurent

Rasa

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Puncte Disparitie

Punctaj  total

Baremuri realizate

1

Ciuruc Mihai

Tippler de inaltime

Bistrita, Hinova, MH

Roller Club

11h 30’

0h 24’

0h 16’

0h 23’

10h 27’

3310

2

2

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 30’

0h 20’

0h 25’

.0h 15’

2h 30’

915

2

3

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 50’

0h 15’

0h 30’

0h 55’

2h 10’

890

2

4

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 30’

0h 10’

0h 15’

0h 50’

2h 15’

865

2

5

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 05’

0h 45’

1h 40’

0h 25’

0h 15’

445

2

6

Dudasu Petre

Zburator de Severin

Breznita ocol, MH

Roller Club

3h 30’

0h 10’

0h 15’

3h 05’

0h 0’

595

1

7

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

Bistrita, Hinova, MH

Roller Club

2h 10’

2h 00’

0h 10’

0h 0’

0h 0’

190

1

8

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

Bistrita, Hinova, MH

Roller Club

1h 45’

1h 05’

0h 40’

0h 0’

0h 0’

145

1

9

Chirita Marius

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

2h 00’

1h 40’

0h 20’.

0h 0’

0h 0’

140

1

10

Filisanu Remus

Zburator de Severin

Hinova, MH

Roller Club

2h 00’

1h 55’ 

0h 05’ 

0h 0’ 

0h 0’ 

125

1

 

Cupa de vara 2012

CLASAMENT FINAL CUPA DE VARA

Jucatori de Galati   

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

1

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

2

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

3

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

4

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

5

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

6

Osbai Abibula

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

Crivat Dumitru Daniel

Galati

ACJ Galati

8

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

 

TURUL al III-lea

Nr. Crt.

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri realizate

  Locurile 1-2             

4

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

 7

60' 

0' 

 73

39

30 

 0

 0

 529

 529

treapta 1 

6

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

 9

80'

0'

 92

26 

 3

0

 0

 226

226

treapta 1 

  Locurile 3-4             

1

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

 7

 32'

 0'

34 

 7

 17

 0

246 

 246

 treapta 1 

2

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

 11

42' 

 0'

 39

 2

 0

 0

 0

47 

 47

 treapta 1 

  Locurile 5-6             

5

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

 7

 22'

 0'

 16

 0

 0

 0

 32

32 

 -

3

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

 7

 31'

 0'

72 

 35

 4

 0

 20

252 

272 

 treapta 1 

  Locurile 7-8             

8

Crivat Dumitru Daniel

Galati

ACJ Galati

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 -

7

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

 

         

 -

 

TURUL al II-lea 

Nr. Crt.

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri realizate

 Locurile 1-4              

1

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

 7

 20'

 0'

11 

12 

177 

177 

treapta 1

4

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

 7

 78'

0' 

97 

60 

20 

537 

537 

treapta 1 

               

6

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

 11

35' 

 0'

 35

 17

 7

 0

 0

 173

 173

 treapta 1

2

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

 9

 62'

 0'

 78

 16

 4

 0

150 

 150

 treapta 1

  Locurile 5-8             

8

Crivat Dumitru Daniel

Galati

ACJ Galati

 7

70' 

50' 

5

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

 7

38'

0' 

36 

64 

64 

treapta 1 

               

3

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

 7

35' 
0' 
43
32
6
1
0
233
233
treapta 1

7

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

22' 
0'11
 00
0
 011
11
 -

 

TURUL I 

Nr. Crt.

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

 51'

 8'

 61

 13

 17

 7

 8

297 

 305

 treapta 1

8

Crivat Dumitru Daniel

Galati

ACJ Galati

 95'

 85'

 0

 0

 0

 0

 0

               

5

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

45'

 0'

31

 10

 1

 81

 81

treapta 1  

4

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

 7

31'

0'

68

29

 0

 0

 264

 264

treapta 1 

               

3

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

 7

 22'

 0'

50

13 

 3

 0

 0

 136

 136

 - 

6

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

 7

 104'

0'

84 

13 

206 

206 

treapta 1 

               

7

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

 5

 31'

 0'

 32

 0

 0

 48

48 

treapta 1

2

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

 9

 62'

 9'

 32

 11

 0

 0

 38

 76

 114

treapta 1 

 

 CUPA DE VARA 2012

Participantii inscrisi la cupa de vara sunt, in ordinea locurilor ocupate la concursul de maturi, urmatorii: 1. Pascu Valerica, 2. Constantinescu Sorin, 3. Melente Dorin, 4. Simion Valeriu, 5. Abibula Osbai, 6. Hulea Tudorel, 7. Mergeani Dina  si 8. Crivat Dumitru Daniel.  

Conform programarii prezentate la pagina "Concursuri si premieri", desfasurarea primului tur al concursului este urmatoarea: concurentii 1 cu 8, 2 cu 7, 3 cu 6, 4 cu 5. Continuarea concursului este conform tabelului de mai jos cu traseul spre locul 1 precum si conform tabelelor  de mai sus cu programarea celor trei tururi pentru toti participantii.  

La acest gen de concurs este considerat castigator concurentul cu punctajul cel mai mare.

Primul tur de va desfasura in perioada 23 iunie -1 iulie, turul al doilea in perioada 7-15 iulie in timp ce turul al treilea se va desfasura in perioada 21-29 iulie.     

1. Pascu Valerica                   305p

 

 

 

8. Crivat Dumitru Daniel            0p

1. Pascu Valerica                     177p

 

 

5. Abibula Osibai                      81p

4. Simion Valeriu                      537p

 

 

4. Simion Valeriu                    264p

 

4. Simion Valeriu                      529p

4. Simion Valeriu

3. Melente Dorin                     136p

 

6. Hulea Tudorel                      226p

 

6. Hulea Tudorel                     206p

6. Hulea Tudorel                       173p

 

 

7. Mergeani Dina                      48p

2. Constantinescu Sorin         150p

 

 

2. Constantinescu Sorin       114p

 

 

 

Deoarece rezultatele de la Cupa de vara vor conta in stabilirea campionului national absolut (vezi pagina cu Modalitati de premiere), recomandam tuturor concurentilor sa participe si la aceasta competitie, ei putandu-se inscrie si dupa inceperea ei pentru concursurile din a doua jumatate a tabelelor

Campionatul de maturi 2012

CLASAMENT FINAL MATURI

Jucatori de Galati  

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Punctaj etapa 1

Punctaj etapa 2

Punctaj etapa 3

Punctaj general

Baremuri

1

Chelu Emilian

Afumati, IF

Roller Club

290

254

699

1243

treapta 2: 2 etape

2

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

259

401

258

918

treapta 2: 2 etape

3

Costin Laurentiu Nelu

Galati

ACPAM Galati

305

50

304

659

treapta 2: 2 etape

4

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

-

177

166

343

treapta 2: 2 etape

5

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

141

235

92

468

treapta 1: 3 etape

6

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

293

312

195

800

treapta 1: 2 etape

7

Osbai Abibula

Cobadin, CT

Litoral 2010

137

174

274

585

treapta 1: 2 etape

8

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral2 010

-

377

276

653

treapta 1: 1 etapa

9

Simion Mariana

Galati

ACPAM Galati

77

177

35

289

treapta 1: 1 etapa

10

Dumitru Stefan

Braila

ACPAM Galati

-

48

301

349

-

11

Teodor Gelu

Galati

ACJ Galati

87

55

176

318

-

12

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

75

48

16

139

-

13

Crivat Dumitru Daniel

Galati

ACPAM Galati

57

44

-

101

-

14

Curelea Claudiu

Galati

ACJ Galati

7

-

-

7

-

Zburatori de lunga durata si mare inaltime   

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Punctaj etapa 1

Punctaj etapa 2

Punctaj etapa 3

Punctaj total

Punctaj in etapele cu 2 baremuri realizate

1

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

980

625

840

2445

2445

2

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

665

835

810

2310

2310

3

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

1435

865

290

2590

2300

4

Tataru Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

140

1320

415

1875

1320

5

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

-

735

225

960

735

6

Chirita Marius Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

-

-

675

675

675

7

Bojan Elvis

Zburator de Severin

Bistrita, Hinova, MH

Roller Club

640

450

210

1300

0

8

Pilsu Mihai

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

-

775

-

775

0

9

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

280

430

-

710

0

10

Breazu Nicusor

Zburator de Severin

Cernet, Simian, MH

Roller Club

135

280

245

660

0

11

Ciuruc Mihai

Tippler englez

Bistrita, Hinova MH

Roller Club

-

440

-

440

0

12

Dudasu Petre

Zburator de Severin

Breznita Ocol, MH

Roller Club

30

205

-

235

0

13

Filisanu Remus

Zburator de Severin

Hinova, MH

Roller Club

143

-

-

143

0

14

Bobocel Marian

Zburator de Severin

Hinova, MH

Roller Club

42

-

-

42

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETAPA a III-a  MATURI

Jucatori de Galati   

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri

1

Chelu Emilian

Afumati, IF

Roller Club

5

175'

26'

5

48

42

4

26

673

699

treapta 2

2

Costin Laurentiu

Galati

ACPAM Galati

5

95'

65'

31

22

11

5

65

239

304

treapta 2

3

Pascu Valerica

Galati

AJC Galati

5

94'

18'

52

19

10

6

18

240

258

treapta 2

4

Constantinescu Sorin

Barlad

AJC Galati

9

58'

20'

62

16

0

0

40

126

166

treapta 2

5

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

36'

0'

32

41

8

0

0

276

276

treapta 1

6

Osbai  Abibula

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

53'

0'

126

25

2

0

0

246

246

treapta 1

7

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

7

44'

0'

30

8

3

0

0

92

92

treapta 1

8

Dumitru Stefan

Braila

ACPAM Galati

5

375'

280'

9

3

0

0

280

21

301

 -

9

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

7

18'

0

31

21

8

0

0

195

195

 -

10

Teodor Gelu

Galati

AJC Galati

9

163'

140'

16

5

0

0

140

36

176

 -

11

Simion Mariana

Galati

ACPAM Galati

5

70'

0'

27

2

0

0

0

35

35

 -

12

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral2010

5

20'

0'

8

2

0

0

0

16

16

 -

Zburatori de lunga durata si mare inaltime   

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitatea

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Puncte Disparitie

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 25’

0h 20’

0h 35’

0h 25’

2h 05’

840

2

2

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 15’

0h 35’

0h 15’

0h 15’

2h 10’

810

2

3

Chirita Marius Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 05’

0h 20’

0h 50’

0h 35’

1h 20’

675

2

4

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 10’

2h 20’

0h 50’

0h 00’

0h 00’

290

1

5

Tataru Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

2h 30’

0h 15’

1h 15’

0h 50’

0h 10’

415

0

6

Breazu Robert Nicusor

Zburator de Severin

Cernet, Smian, MH

Roller Club

1h 45’

0h 15’

1h 30’

0h 00’

0h 00’

245

0

7

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

2h55’

0h 00’

0h 00’

0h 00’

0h 00’

225

0

8

Bojan Elvis

Zburator de Severin

Bistrita, Hinova, MH

Roller Club

1h 50’

1h 05’

0h 40’

0h 05’

0h 00’

210

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETAPA a II-a  MATURI

Jucatori de Galati 

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

7

149'

103'

48

19

14

17

103

298

401

treapta 2

2

Chelu Emilian

Afumati, IF

Roller Club

5

53'

25'

3

8

19

2

25

229

254

treapta 2

3

Constantinescu Sorin

Barlad

ACJ Galati

9

55'

15'

74

17

2

0

15

162

177

treapta 2

4

Simion Valeriu "Pictoru"

Constanta

Litoral 2010

7

44'

0'

22

25

19

0

0

312

312

treapta 1

5

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

7

44'

0'

41

26

9

0

0

235

235

treapta 1

6

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

132'

110'

24

10

0

0

110

64

174

treapta 1

7

Simion Mariana

Galati

ACPAM Galati

7

119'

85'

32

0

0

0

85

32

117

treapta 1

8

Teodor Gelu

GalatiACJ Galati11245'0'2770005555treapta 1

9

Costin Laurentiu Nelu

Galati

ACPAM Galati

7

38'

5'

25

5

0

0

0

50

50

 treapta 1

10

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

28'

0'

49

44

15

1

0

377

377

 -

11

Dumitru Stefan

Braila

ACPAM Galati

5

250'

0'

18

5

0

5

0

48

48

 -

12

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

14'

0'

22

4

1

0

0

48

48

 -

13

Crivat Dumitru Daniel

Galati

ACPAM Galati

7

90'

35'

5

0

0

2

35

9

44

 -

Zburatori de lunga durata si mare inaltime 

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Puncte Disparitie

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Tataru Stefan

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

  5h 00'

0h 10'

0h 40'

0h 35'

3h 35'

1320

2

2

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 30'

0h 10'

0h 25'

0h 35'

2h 20'

865

2

3

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 25'

0h 15'

0h 20'

1h 00'

1h 50'

835

2

4

Pop Ovidiu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

4h 40'

1h 35'

1h 25'

0h 15'

1h 25'

735

2

5

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

3h 15'

0h 30'

0h 50'

0h 40'

1h 15'

625

2

6

Pilsu Mihai

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

2h 55'

0h 10'

0h 10'

0h 15'

2h 20'

775

1

7

Bojan Elvis

Zburator de Severin

Bistrita, Hinova, MH

Roller Club

4h 00'

1h 35'

1h 20'

1h 25'

0h 00'

450

1

8

Ciuruc Mihai

Tippler Englez

Bistrita, Hinova, MH

Roller Club

3h 50'

0h 20'

3h 30'

0h 00'

0h 00'

440

1

9

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

Dr. Turnu-Severin

Roller Club

2h 20'

0h 30'

1h 00'

0h 10'

0h 40'

430

1

10

Breazu Robert Nicusor

Zburator de Severin

Cernet, Simian, MH

Roller Club

2h 45'

1h 20'

0h 55'

0h 30'

0h 00'

280

-

11

Dudasu Petre

Zburator de Severin

Breznita ocol, MH

Roller Club

1h 40'

0h 25'

0h 45' 

0h 30'

 0h 00' 

205

-

 

ETAPA  I  MATURI

Jucatori de Galati

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri  2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Costin Laurentiu Nelu

Galati

ACPAM Galati

7

160'

95'

40

26

5

8

95

210

305

treapta 2

2

Simion Valeriu "Pictoru"

Constanta

Litoral 2010

7

44'

0'

39

35

11

2

0

293

293

treapta 1

3

Chelu Emilian

Afumati, IF

Roller Club

5

146'

0'

6

11

24

0

0

290

290

treapta 1

4

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

5

30'

0'

29

13

17

4

0

259

259

treapta 1

5

Melente Dorin

Constanta

Litoral 2010

7

62'

0'

37

20

2

2

0

141

141

 treapta 1

6

Osbai Abibula

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

25'

0'

41

14

4

0

0

137

137

7

Teodor Gelu

Galati

ACJ Galati

9

84'

19'

12

14

0

0

19

68

87

 -

8

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

21'

0'

31

11

0

0

0

75

75

 -

9

Simion Mariana

Galati

ACPAM Galati

7

15'

0'

30

7

1

2

0

72

72

 -

10

Crivat Dumitru Daniel

Galati

ACPAM Galati

5

115'

55'

2

0

0

0

55

2

57

 -

11

Curelea Claudiu

Galati

ACJ Galati

5

14'

0'

7

0

0

0

0

7

7

 -

 Zburatori de lunga durata si mare inaltime  

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Puncte Disparitie

Punctaj total

Baremuri realizate

1

Trandafir Nicolae

Zburator de Severin

Drobeta Turnu-Severin

Roller Club

4h 55' 

0h 10'

0h 10'

0h 10'

4h 25'

1435

2

2

Plavitu Liviu

Zburator de Severin

Drobeta Turnu-Severin

Roller Club

3h 40'

0h 30'

0h 10'

0h 10'

2h 50'

980

2

3

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Drobeta Turnu-Severin

Roller Club

3h 05'

0h 35'

0h 50'

0h 35'

1h 05'

665

2

4

Bojan Elvis

Zburator de Severin

Bistrita, Hinova, MH

Roller Club

5h 20'

1h 00'

200

1h 00'

0h 00'

640

1

5

Spatarelu Daniel

Zburator de Severin

Drobeta Turnu-Severin

Roller Club

2h 00'

0h 40'

0h 40'

0h 20'

0h 20'

280

-

6

Filisanu Remus

Zburator de Severin

Hinova, MH

Roller Club

1h 40'

0h 57'

0h 43'

0h 00'

0h 00'

143

-

7

Tataru Stefan

Zburator de Severin

Drobeta Turnu-Severin

Roller Club

1h 20'

0h 20'

1h 00'

0h 00'

0h 00'

140

-

8

Breazu Nicusor

Zburator de Severin

Cernet, Simian, MH

Roller Club

2h 15'

2h 15'

0h 00'

0h 00'

0h 00'

135

-

9

Bobocel Marian

Zburator de Severin

Hinova, MH

Roller Club

0h 32'

0h 22'

0h 10'

0h 00'

0h 00'

42

-

10

Dudasu Petre

Zburator de Severin

Breznita ocol, MH

Roller Club

0h 25'

0h 20'

0h 05'

0h 00'

0h 00'

30

-