Concursuri de zbor organizate sub egida UGCPPAMR

Rezultate 2007 - 2018

 
Pentru concursurile cu Jucatori de Galati si cu Zburatori de inaltime si durata: 
 
- Clasament general multianual 2007-2017
 
 - Campionatul de maturi 2009 
 
 -Campionatul de tineret 2008
 
 - Cupa Romaniei 2008 
 
 - Campionatul de maturi 2008
 
 -Campionatul de tineret 2007
 
 - Campionatul de maturi 2007 
 

Clasament general multianual 2007-2018

 Se va realiza un clasament general multianual (“all time”) care se va actualiza la finalul fiecarui an, clasament pentru care nu se vor acorda premii participantilor aflati in fruntea clasamentului. Pentru fiecare dintre cele cel mult trei concursuri anuale (maturi, cupa de vara si tineret) se vor acorda puncte fiecarui participant dupa cum urmeaza:

-          locul 1 – 3 puncte, locul 2 – 2 puncte, locul 3 – 1 punct, indiferent de numarul de participanti de la acel concurs;

-          in functie de numarul de participanti la un concurs (X), primul concurent va primi X puncte, locul 2 – X-1 puncte si, scazand in continuare cu 1 punct pentru fiecare loc, se va ajunge ca penultimul participant din clasament sa primeasca 2 puncte iar ultimul participant sa primeasca 1 punct.

 
CLASAMENT GENERAL UGCPPAMR 2007-2018

Jucatori de Galati   

Loc

Nume Prenume

Localitate

2007

2008

2009

2011

2012

2013

2014

2015

2016

2017

2018

Total

Ani

1

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

-

-

-

-

22

34.5

49

45

44

61

21

276.5

7

2

Melente Dorin

Constanta, CT

-

-

-

-

22

36

44

42

59

52

17

272

7

3

Pascu Valerica

Galati, GL

-

7

2.75

10

22

44

34

45

59

45

-

268.75

9

4

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

-

-

-

-

-

24

22

49

72

38

37

242

6

5

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

-

-

-

-

-

31

34

46

53

54

13

231

6

6

Simion Mariana

Galati, GL

-

-

-

22

6

-

57

41

15

36

-

177

6

7

Burlacu Daniel

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

60

59

47

1

167

4

8

Mergeani Dina

Cobadin, CT

-

-

-

1

6.5

18

9

23

36

45

19

157.5

8

9

Purda Calin

Turda, CJ

-

-

-

-

-

-

39

48

46

-

-

133

3

10

Butnar Alin

Turda, CJ

-

-

-

-

-

43

17

51

20

-

-

131

4

11

Teodor Gelu

Galati, GL

-

8

2.75

7

4

40

30

22

6.5

-

-

130.25

8

12

Ali Selvin

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

36

31

37

104

3

13

Ibram Elvin

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

23

-

-

24

40

12

99

4

14

Chelu Emilian

Afumati, IF

-

-

-

16

18

41

-

19

2

-

-

96

5

15

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

-

-

-

-

-

46

19

-

28

-

 

93

3

16

Ismail Erduan

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

55

33

-

88

2

17

Leas Armando

Turda, CJ

-

-

-

23

-

-

19

20

-

22

-

84

4

18

Plastira Nelu

Techirghiol, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

25

30

24

79

3

19

Broscoi Adrian

Turda, CJ

-

-

-

-

-

16

4

28

30

-

-

78

4

20

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

-

-

-

-

-

44

33

-

-

-

-

77

2

21

Raileanu Alexandru

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

35.5

41

-

76.5

2

22

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

-

-

-

-

-

8

8

30

22

8

-

76

5

23

Barsan Mirel

Constanta, CT

-

-

-

-

-

-

-

21

53

-

-

74

2

24

Velian Gabriel

Casimcea, TL

-

-

-

-

-

-

-

19

53

-

-

72

2

25

Giurgiu Ciprian

Turda, CJ

-

-

-

-

-

-

29

42

-

-

-

71

2

26

Mustafa Elvir

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

17

25

21

-

65

3

27

Simion Valeriu

Constanta, CT

-

-

-

2

20

6

9

14

7

4

-

62

7

28

Nogyosi Robert

Turda, CJ

-

-

-

-

-

-

-

34

19

-

-

53

2

29

Costin Laurentiu

Galati, GL

-

6

-

-

23

20.5

3

-

-

-

-

52.5

2

30

Nagy Arpad

Turda, CJ

-

-

-

-

-

-

10

-

37

-

-

47

4

31

Muntean Virgil

Turda, CJ

-

-

-

-

-

-

-

29

17

-

-

46

2

32

Radu Gabriel

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

20

16

8

-

44

3

33

Mamut Ibraim

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

-

44

-

44

1

34

Mocan Calin

Turda, CJ

-

-

-

-

-

-

41

-

-

-

-

41

1

35

Lopadean Marius

Turda, CJ

-

-

-

-

-

-

-

35.5

4

-

-

39.5

2

36

Arbanas Alexandru

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

-

23

10

39

2

37

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

11

12

-

1

-

15

-

-

-

-

-

39

4

38

Zdralea Gheorghe

Techirghiol, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

18

5

15

38

2

39

Hanganut Ovidiu

Livezile, BN

-

-

-

-

-

37

-

-

-

-

-

37

1

40

Abibula Osbai

Cobadin, CT

-

-

-

6

14

16

-

-

-

-

-

36

3

41

Sali Taifun

Tulcea, TL

-

-

-

-

-

-

34

-

-

-

-

34

1

42

Stefanov Paul

Tulcea, TL

-

-

-

-

-

-

16

13.5

-

3

-

32.5

3

43

Talasman Nicusor

Tulcea, TL

-

-

-

-

-

-

32

-

-

-

-

32

1

44

Constatinescu Octavian

Barlad, VS

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

30

30

1

45

Damian Luci

Faclia, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

-

11

18

29

2

46

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

-

-

-

-

19

5

-

-

-

-

-

24

2

47

Cozar Adrian

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

-

15

8

23

2

48

Chis Calin

Gherla, CJ

2

-

-

-

-

11

8

1

-

-

-

22

3

49

Apian Calin

Bistrita, BN

7

14

-

-

-

-

-

-

-

-

-

21

2

50

Corujan Andrei

Cluj-Nap., CJ

-

-

-

-

-

-

-

-

4

11

3

18

3

51

Gafton Costel

Galati, GL

 

4,5

7

6

-

-

-

-

-

-

-

17.5

3

52

Nadasan Cosmin

Cluj-Nap., CJ

-

-

-

-

-

-

-

-

-

17

-

17

1

53

Barboianu Ionut

Craiova, DJ

-

-

-

16

-

-

-

-

-

-

-

16

1

54

Botezatu Gabriel

Bacau, BC

-

-

-

-

-

15

-

-

-

-

-

15

1

55

Iusein Denis

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

-

13

-

13

1

56

Lungoci George

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

12

12

1

57

Amarandei Daniel

Razboieni, TL

-

-

-

-

-

-

-

-

10

-

-

10

1

58

Anghele Nicusor

Fontanelle, ITA

-

10

-

-

-

-

-

-

-

-

-

10

1

59

Poalelungi Gica

Pantelimon, IF

-

-

-

-

-

9

1

-

-

-

-

10

2

60

Petrisor Sorin

Bocsa, CS

-

-

-

-

-

-

-

-

4

6

-

10

2

61

Maftei Ovidiu

Canegrate, ITA

-

-

2.75

-

-

7

-

-

-

-

-

9.75

2

62

Lupascu Dorin

Braila, BR

-

-

9

-

-

-

-

-

-

-

-

9

1

63

Sirboiu Sebastian

Giroc, TM

-

-

-

-

-

-

-

9

-

-

-

9

1

64

Farcas Florin

Murfatlar, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

8

8

1

65

Roscan Remus

Gherla, CJ

-

-

-

-

-

8

-

-

-

-

-

8

1

66

Ibram Erduvan

Cobadin, CT

-

-

-

-

-

-

-

-

-

7

-

7

1

67

Dumitru Stefan

Braila, BR

-

 

-

-

5

-

-

-

-

-

-

5

1

68

Raduti Alin

Bocsa, CS

-

-

-

-

-

-

-

-

-

5

-

5

1

69

Puscasu Antonel

Galati, GL

-

4.5

-

-

-

-

-

-

-

-

-

4.5

1

70

Constantinescu Marcel

Barlad, VS

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

4

4

1

71

Crivat Daniel

Galati, GL

-

-

-

-

3.5

-

-

-

-

-

-

3.5

1

72

Serban Mihai

Galati, GL

-

3

-

-

-

-

-

-

-

-

-

3

1

73

Vacut Dorian

Craiova, DJ

-

-

-

3

-

-

-

-

-

-

-

3

1

74

Buciumanu Mihai

Galati, GL

-

-

2.75

-

-

-

-

-

-

-

-

2.75

1

75

Chivu Adrian

Bistrita, BN

-

2

-

-

-

-

-

-

-

-

-

2

1

76

Maftei Marcel

Canegrate, ITA

-

-

-

-

-

2

-

-

-

-

-

2

1

77

Chivu Eugen

Bistrita, BN

-

1

-

-

-

-

-

-

-

-

-

1

1

78

Curelia Claudiu

Galati, GL

-

-

-

-

1

-

-

-

-

-

-

1

1

79

Parfinov Costin

Eforie Nord, CT

-

-

-

-

-

-

-

1

-

-

-

1

1

 
 
Zburatori de inaltime si durata

 

Loc

Nume Prenume

Localitate

Rasa

2008

2011

2012

2016

2017

Total

1

Tronea Daniel

Drobeta-Turnu Severin

Ciung de Ploiesti

-

2

32

-

-

34

2

Burdusel Cristian

 

Rosu de Targoviste

11

19

-

-

-

30

3

Letu Cristian

 

Rosu de Targoviste

13

13

-

-

-

26

4

Palfi Ianos

Cluj-Napoca

Ciung de Ploiesti

-

26

-

-

-

26

5

Trandafir Nicolae

Drobeta-Turnu Severin

Zburator de Severin

-

-

26

-

-

26

6

Pop Ovidiu

 

Zburator de Severin

9

-

16

-

-

25

7

Plavitu Liviu

Drobeta-Turnu Severin

Zburator de Severin

-

-

24

-

-

24

8

Bunea Radu Gabriel

 

Zburator de Severin

22

-

-

-

-

22

9

Chirilescu Constantin

 

Rosu de Targoviste

13

9

-

-

-

22

10

Bogorodita Laurentiu

Drobeta-Turnu Severin

Tippler de inaltime

-

9

12

-

-

21

11

Chirita Marius Stefan

Drobeta-Turnu Severin

Zburator de Severin

-

5

16

-

-

21

12

Ciuruc Mihai

Bistrita, Hinova, MH

Tippler de altitudine

-

-

20

-

-

20

13

Safciu Valeriu

 

Ciung de Ploiesti

11

9

-

-

-

20

14

Sirbu Alexandru

 

Zburator de Severin

17

-

-

-

-

17

15

Filisanu Remus

Hinova, MH

Zburator de Severin

-

11

5

-

-

16

16

Nadaban Constantin

Arad

Ciung de Ploiesti

16

-

-

-

-

16

17

Dudasu Petre

Breznita Ocol, MH

Zburator de Severin

-

-

14

-

-

14

18

Toma Petre

 

Zburator de Severin

14

-

-

-

-

14

19

Paraschivan Alexandru

 

Zburator de Severin

13

-

-

-

-

13

20

Stuparu Daniel

 

Zburator de Severin

12

-

-

-

-

12

21

Zavoianu Claudiu

Constanta

Tippler de altitudine

-

-

-

4

8

12

22

Batmalai Tanase

Halanga, MH

Zburator de Severin

-

-

10

-

-

10

23

Cirnu Mihai

 

Ciung de Ploiesti

10

-

-

-

-

10

24

Rasciuga Florin

 

Ciung de Ploiesti

-

10

-

-

-

10

25

Stancovici Victor

 

Zburator de Severin

10

-

-

-

-

10

26

Tataru Stefan

Drobeta-Turnu Severin

Zburator de Severin

-

-

10

-

-

10

27

Breazu Nicusor

Cernet,Simian, MH

Zburator de Severin

-

-

9

-

-

9

28

Oprea Vasile

 

Ciung de Ploiesti

-

9

-

-

-

9

29

Tesila Radu

Drobeta-Turnu Severin

Zburator de Severin

-

-

9

-

-

9

30

Betiu Gheorghe

 

Zburator de Severin

8

-

-

-

-

8

31

Bojan Elvis

Bistrita Hinova, MH

Zburator de Severin

-

-

8

-

-

8

32

Palsu Mihai

Drobeta-Turnu Severin

Zburator de Severin

-

-

8

-

-

8

33

Spatarelu Daniel

Drobeta-Turnu Severin

Zburator de Severin

-

-

8

-

-

8

34

Vlasceanu Gheorghe

 

Zburator de Severin

8

-

-

-

-

8

35

Moise Paul

 

Ciung de Ploiesti

-

6

-

-

-

6

36

Pais Ionut

 

Zburator de Severin

6

-

-

-

-

6

37

Breazu Nicusor

Cernet, Simian, MH

Tippler de altitudine

-

-

5

-

-

5

38

Dragan Nicolae

 

Zburator de Severin

4

-

-

-

-

4

39

Stanciu Constantin

 

Ciung de Ploiesti

1

3

-

-

-

4

40

Uzuru Petrisor

 

Zburator de Severin

4

-

-

-

-

4

41

Coltescu Ion

Targoviste

Rosu de Targoviste

3

-

-

-

-

3

42

Moise Gheorghe

 

Ciung de Ploiesti

-

3

-

-

-

3

43

Pais Emil

 

Zburator de Severin

3

-

-

-

-

3

44

Vasile Gheorghe

 

Ciung de Ploiesti

-

3

-

-

-

3

45

Tronea Daniel

Drobeta-Turnu Severin

Zburator de Severin

-

3

-

-

-

3

46

Bobocel Marian

Hinova, MH

Zburator de Severin

-

-

1

-

-

1

47

Curelea Armand

Drobeta-Turnu Severin

Zburator de Severin

-

1

-

-

-

1

48

Feraru Constantin

 

Ciung de Ploiesti

-

1

-

-

-

1

49

Micsoniu Doru

 

Zburator de Severin

1

-

-

-

-

1

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Campionatul de maturi 2009

 
CLASAMENT FINAL MATURI

Jucatori de Galati

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Lupascu Dorin

Braila, BR

2

Gafton Costel

Galati, GL

3-6

Buciumanu Mihai

Galati, GL

3-6

Maftei Ovidiu

Galati, GL

3-6

Pascu Valerica

Galati, GL

3-6

Teodor Gelu

Galati, GL

 
CLASAMENT FINAL MATURI

Jucatori de Galati

CLASAMENT FINAL MATURI

Jucatori de Galati

Campionatul de tineret 2008

Ciungi de Ploiesti

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Nadaban Constantin

 

2

Cirnu Mihai

 

3

Safciu Valeriu

 

 
 
Rosii de Targoviste
 

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Chirilescu Constantin

 

2

Letu Cristian

 

3

Burdusel Cristian

 

 

Zburatori de Severin

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Sirbu Alexandru

 

2

Paraschivan Alexandru

 

3

Bunea Radu Alexandru

 

4

Pais Ionut

 

5

Pais Emil

 

6

Betiu Gheorghe

 

7

Dragan Nicolae

 

 

Zburatori negri codalbi

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Marian Andrei

Gherla, CJ

2

Chis Calin

Gherla, CJ

 

Cupa Romaniei 2008

Ciungi de Ploiesti

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Nadaban Constantin

 

2

Cirnu Mihai

 

 

Rosii de Targoviste 

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Chirilescu Constantin

 

2

Burdusel Cristian

 

3

Letu Cristian

 

 

Campionatul de maturi 2008


CLASAMENT FINAL MATURI

Jucatori de Galati

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Apian Calin

Bistrita, BN

2

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

3

Anghele Nicusor

…., IT

4

Teodor Gelu

Galati, GL

5

Pascu Valerica

Galati, GL

6

Costin Laurentiu

Galati, GL

7

Puscasu Antonel

Galati, GL

8

Gafton Costel

Galati, GL

9

Serban Mihai

Galati, GL

10

Chivu Adrian

Bistrita, BN

11

Chivu Eugen

Bistrita, BN

 

Ciungi de Ploiesti

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Safciu Valeriu

 

2

Nadaban Constantin

 

3

Cirnu Mihai

 

  4

 Stanciu Constantin 
 
 
Rosii de Targoviste
 

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Letu Cristian

 

2

Burdusel Cristian

 

3

Coltescu Ion

 

 4 

 Chirilescu Constantin 
 

Zburatori de Severin 

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Bunea Radu Gabriel

 

2

Toma Petre

 

3

Stuparu Daniel

 

4

Stancovici Victor

 

5

Pop Ovidiu

 

6

Vlasceanu Gheorghe

 

7

Sirbu Alexandru

 

8

Betiu Gheorghe

 

9

Paraschivan Alexandru

 

10

Uzuru Petrisor

 

  11

 Dragan Nicolae 

12  

 Pais Ionut 

13

Micsoniu Doru

 
 
 
Zburatori negri codalbi
 

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Marian Andrei

Gherla, CJ

2

Chis Calin

Gherla, CJ

 

 

Campionatul de tineret 2007

 CLASAMENT FINAL TINERET

Jucatori de Galati 

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

2

Apian Calin

Bistrita, BN

3

Chis Calin

Gherla, CJ

 
 

Campionatul de maturi 2007

 
CLASAMENT FINAL MATURI

Jucatori de Galati

Loc

Nume Prenume

Localitate

1

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

2

Apian Calin

Bistrita, BN