Concursuri de zbor UGCPPAMR

Rezultate 2011

 - Campionatul de tineret 2011

 - Cupa de vara si Cupa Romaniei 2011

 - Campionatul de maturi 2011 

Campionatul de tineret 2011

CLASAMENT FINAL TINERET 2011 

Jucatori de Galati     

Loc

Nume prenume

Localitate

Club

Etapa I

Etapa a II-a

Etapa a III-a

Punctaj general

Etape cu baremuri

1

Leas Armando

Turda

RCR

 -

438

 128

566 

2

2

Simion Mariana

Galati

ACJ Galati

117

219

97

433

2

3

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

245

339

502

1086

1

4

Chelu Emil

Afumati

RCR

420

365

420

1205

0

5

Vacut Dorian Laurentiu

Craiova

RCR

276

0

 -

276

0

6

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

34

69

84

187

0

7

Mergeani Dina

Cobadin

Litoral 2010

56

67

0

123

0

Zburatori de Severin si alti zburatori de inaltime si durata 

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Etapa I

Etapa a II-a

Etapa a III-a

Punctaj general

Etape cu baremuri

1

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

Drobeta Turnu-Severin

RCR

1057

1435

2765

5257

3

2

Filisanu Remus

Zburator de Severin

Hinova, MH

RCR

0

0

1395

1395

1

3

Chirita Marius Stefan

Zburator de Severin

Drobeta Turnu-Severin

RCR

 -

860

 -

860

1

4

Tronea Daniel

Zburator de Severin

Drobeta Turnu-Severin

RCR

650

 -

 -

650

1

5

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Drobeta Turnu-Severin

RCR

0

 -

 -

0

0

6

Curelea Armand

Ciung de Ploiesti

Drobeta Turnu-Severin

RCR

0

 -

 -

0

0

Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti 

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata totala zbor 3 etape

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

11h 36’

305

4014

3 zboruri cu barem

2

Burdusel Cristian

Rosu de Targoviste

6h

280

2978

2 zboruri cu barem

3

Chirilescu Constatin

Rosu de Targoviste

7h 45’

205

2270

2 zboruri cu barem

4

Oprea Vasile

Ciung de Ploiesti

4h 25’

130

1480

1 zbor cu barem

5

Moise Paul

Ciung de Ploiesti

4h 30’

 

 

 

6

Rasciuga Florin

Ciung de Ploiesti

3h 45’

 

 

 

7

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

3h 35’

 

 

 

8

Moise Gheorghe

Ciung de Ploiesti

2h 50’

 

 

 

9

Stanciu Constantin

Ciung de Ploiesti

1h 50’

 

 

 

10

Feraru Constantin

Ciung de Ploiesti

1h

 

 

 

Zburatori fara inaltime si durata obligatorie 

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Etapa I

Etapa a II-a

Etapa a III-a

Punctaj general

1

Vacut Dorian Laurentiu

Bujor romanesc

Craiova

RCR

56

67

123

 

 ETAPA a III-a  TINERET

Jucatori de Galati   

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri

1

Leas Armando

Turda

Rollerclub

9

99

27

66

9

0

0

26

102

128

 

2

Simion Mariana

Galati

AJC Galati

5

85

55

26

7

0

0

43

54

97

 

3

Pascu Valerica

Galati

AJC Galati

7

76

0

74

68

15

1

0

502

502

Fara barem inaltime

4

Chelu Emilian

Afumati

Rollerclub

7

115

0

24

44

22

0

0

420

420

Fara barem inaltime

5

Osbai Abibula

Cobadin

Litoral 2010

5

48

0

28

14

0

0

0

84

84

Fara barem inaltime

6

Mergeani Dina

Cobadin

Litoral 2010

5

21

0

20

15

0

0

0

80

80

Fara barem de durata - descalificat

Zburatori de Severin si alti zburatori de inaltime si durata  

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor

Baremuri

1

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

Drobeta Turnu-Severin

RCR

575

15

10

10

540

2765

 

2

Filisanu Remus

Zburator de Severin

Hinova, MH

RCR

425

135

60

30

210

1395

 

Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti 

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata zbor

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Burdusel Cristian

Rosu de Targoviste

180

135

1463

 

2

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

136

91

996

 

3

Chirilescu Constatin

Rosu de Targoviste

140

 

 

Fara barem disparitie

4

Oprea Vasile

Ciung de Ploiesti

80

 

 

Fara barem durata

 

 ETAPA a II-a  TINERET

Jucatori de Galati   

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri

1

Leas Armando

Turda

Rollerclub

9

115

70

37

28

15

7

125

313

438

 

2

Simion Mariana

Galati

AJC Galati

5

149

92

36

7

0

0

155

64

219

 

3

Chelu Emilian

Afumati

Rollerclub

7

82

0

13

23

26

0

0

365

365

Fara barem de inaltime

4

Pascu Valerica

Galati

AJC Galati

7

63

0

75

21

18

0

0

339

339

Fara barem de inaltime

5

Osbai Abibula

Cobadin

Litoral 2010

5

47

0

25

11

0

0

0

68

69

Fara barem de inaltime

6

Mergeani Dina

Cobadin

Litoral 2010

5

31

0

19

9

0

0

0

55

55

Fara barem de inaltime

7

Vacut Dorian Laurentiu

Craiova

Rollerclub

5

29

6

61

36

1

0

26

215

241

Fara barem de durata

Zburatori de Severin si alti zburatori de inaltime si durata

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor

Baremuri

1

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

Drobeta Turnu Severin

R.C.R.

435

10

120

170

135

1435

 

2

Chirita Marius Stefan

Zburatori de Severin

Drobeta Turnu Severin

R.C.R.

310

15

140

105

50

860

 

3

Filisanu Remus

Zburatori de Severin

Hinova

R.C.R.

120

0

0

0

0

120

fara barem de inaltime - descalificat

Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti 

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata zbor

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

235

150

1709

 

2

Chirilescu Constatin

Rosu de Targoviste

120

75

835

 

3

Rasciuga Florin

Ciung de Ploiesti

105

 

 

Fara barem durata

4

Moise Paul

Ciung de Ploiesti

90

 

 

Fara barem durata

5

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

90

 

 

Fara barem durata

Zburatori fara inaltime si durata obligatorie 

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor

1

Vacut Dorian Laurentiu

Bujor romanesc

Craiova

Roller Club

17

17

0

0

0

67

 

 ETAPA  I  TINERET

Jucatori de Galati  

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri

1

Pascu Valerica

Galati

AJC Galati

7

77

39

9

11

13

5

42

193

245

 

2

Chelu Emilian

Afumati

Rollerclub

7

76

0

12

32

26

0

0

420

420

Fara barem de inaltime

3

Vacut Dorian Laurentiu

Craiova

Rollerclub

5

44

6

76

41

1

0

6

250

276

Fara barem de inaltime

4

Simion Mariana

Galati

AJC Galati

5

95

68

27

0

0

0

90

27

117

Fara barem de jocuri medii

5

Mergeani Dina

Cobadin

Litoral 2010

5

36

0

15

7

0

0

0

43

43

Fara barem de inaltime

6

 Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

5

41

0

10

6

0

0

0

34

34

Fara barem de inaltime

Zburatori de Severin si alti zburatori de inaltime si durata

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor

Baremuri de inaltime si durata

1

Bogorodita Laurentiu

Tippler de inaltime

Drobeta Turnu Severin

R.C.R.

242

22

15

10

195

1057

 

2

Tronea Daniel

Zburatori de Severin

Drobeta Turnu Severin

R.C.R.

200

25

70

45

60

650

 

3

Filisanu Remus

Zburatori de Severin

Hinova

R.C.R.

160

90

30

40

0

320

Fara barem de inaltime - descalificat

4

Tronea Daniel

Ciung de Ploiesti

Drobeta Turnu Severin

R.C.R.

155

25

105

25

0

310

Fara barem de inaltime - descalificat

5

Curelea Armand

Ciung de Ploiesti

Drobeta Turnu Severin

R.C.R.

 

 

 

 

 

 

Stol luat de curenti dupa 6 ore de zbor - neomologat

Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti 

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata zbor

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Burdusel Cristian

Rosu de Targoviste

180

145

1515

 

2

Chirilescu Constatin

Rosu de Targoviste

205

130

1435

 

3

Oprea Vasile

Ciung de Ploiesti

185

130

1430

 

4

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

325

64

1309

 

5

Moise Paul

Ciung de Ploiesti

180

 

 

Fara barem disparitie

6

Moise Gheorghe

Ciung de Ploiesti

170

 

 

Fara barem disparitie

7

Rasciuga Florin

Ciung de Ploiesti

120

 

 

Fara barem disparitie

8

Feraru Constantin

Ciung de Ploiesti

60

 

 

Fara barem durata

9

Stanciu Constantin

Ciung de Ploiesti

110

70

 

Fara barem durata

10

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

125

 

 

Fara barem disparitie

Zburatori fara inaltime si durata obligatorie 

Loc

Nume prenume

Rasa

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor

1

Vacut Dorian Laurentiu

Bujor romanesc

Craiova

Roller Club

6

6

0

0

0

56

Cupa de vara si Cupa Romaniei 2011

CLASAMENT FINAL CUPA DE VARA 2011

Jucatori de Galati  

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

1

Chelu Emilian

Afumati

Roller Club

2

Barboianu Ionut

Craiova

Roller Club

3

Simion Mariana

Galati

ACJ Galati

4

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

 

CUPA DE VARA 2011

Participantii inscrisi la cupa de vara sunt, in ordinea locurilor ocupate la concursul de maturi, urmatorii: 1. Barboianu Ionut, 2. Simion Mariana, 3. Chelu Emilian si 4. Abibula Osbai.  Conform programarii prezentate la pagina "Calendar concursuri", desfasurarea concursului este urmatoarea: concurentul 1cu concurentul 4 respectiv concurentul 2 cu concurentul 3 (vezi si tabelul de mai jos).  

La acest gen de concurs conteaza indeplinirea baremurilor descalificante de 30 minute de zbor si 30 pct de joc pe stol. Dupa indeplinirea acestor baremuri, este considerat castigator concurentul cu punctajul cel mai mare.

Primul tur de va desfasura in perioada 9-17 iulie in timp ce turul al doilea se va desfasura in perioada 23-31 iulie.  

Turul 1

Turul 2

Castigator

1. Barboianu Ionut                 163p

 

 

4. Abibula Osbai                      150p

1. Barboianu Ionut                  158p

 

3. Chelu Emilian                    627p

3. Chelu Emilian                     588p

3.Chelu Emilian 

2. Simion Mariana                 102p

 

 

 

TURUL al II-lea 

Nr crt

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri

 

Locurile I-II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 3 Chelu EmilianAfumati Rollerclub  126 016 53  36

 0 

 0588  588 

1

Barboianu Ionut

Craiova

Roller Club

5

128

11

39

22

0

0

31

127

158

 

 

Locurile III-IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Simion Mariana

Galati

ACJ Galati

9

225

115

9

29

15

0

247

275

522

 

2

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Nu a zburat din cauza ploii 

 

TURUL I 

Nr crt

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri

1

Barboianu Ionut

Craiova

Roller Club

5

136

1

66

19

0

0

21

142

163

 

4

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

5

58

0

50

25

0

0

0

150

150

 

               

3

Chelu Emilian

Afumati

Roller Club

9

139

17

17

29

47

0

24

603

627

 

2

Simion Mariana

Galati

ACJ Galati

5

105

0

4

12

5

0

0

102

102

 

In turul al II-lea, pentru locurile 1 si 2 se vor intalni concurentii 1. Barboianu Ionut si 3. Chelu Emilian in timp ce pentru locurile 3 si 4 se vor intalni concurentii 2. Simion Mariana si 4. Abibula Osbai.

 

CUPA ROMANIEI 2011

CLASAMENT FINAL 

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata totala zbor 2 etape

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

8h 53’

224

3020

2 zboruri cu barem

2

Rasciuga Florin

Ciung de Ploiesti

5h 5’

155

1945

1 zbor cu barem

3

Letu Cristian

Rosu de Targoviste

4h 20’

70

1095

1 zbor cu barem

4

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

7h 15’

205

-

 

 

Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti -etapa a II-a 

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata zbor

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Rasciuga Florin

Ciung de Ploiesti

305

155

1945

 

2

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

260

128

1622

 

3

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

230

10

 

Fara barem disparitie

4

Letu Cristian

Rosu de Targoviste

200

140

 

Fara barem durata

 

Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti - etapa I-a  

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata zbor

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

245

96

1398

 

2

Letu Cristian

Rosu de Targoviste

260

70

1095

 

3

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

545

195

 

Pierdut stolul

4

Rasciuga Florin

Ciung de Ploiesti

115

 

 

Fara barem durata

 

Campionatul de maturi 2011

CLASAMENT FINAL  MATURI 2011

Jucatori de Galati    

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Etapa 1

Etapa 2

Etapa 3

Punctaj general

Etape cu barem de inaltime si jocuri medii

1

Leas Armando

Turda

Rollerclub

646

339

897

1882

3

2

Barboianu Ionut

Craiova

Rollerclub

234

684

290

1208

3

3

Simion Mariana

Galati

AC Galati

206

449

88

743

2

4

Teodor Gelu

Galati

AC Galati

692

777

0

1469

1

5

Gafton Constantin

Galati

AC Galati

851

474

0

1325

1

6

Chelu Emilian

Afumati

Rollerclub

442

251

452

1145

1

7

Pascu Valerica

Galati

AC Galati

394

168

284

846

1

8

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

103

74

160

337

1

9

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

143

180

0

323

0

10

Hadarau Vlad

Bistrita

Rollerclub

0

0

43

43

0

 

Total puncte/etapa

 

 

3711

3396

2171

9278

 

Zburatori de Severin 

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Etapa 1

Etapa 2

Etapa 3

Punctaj general

Etape cu barem de inaltime si durata

1

Filisanu Remus

Hinova, MH

Rollerclub

0

1345

855

2200

2

Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti 

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata totala zbor 4 etape

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Letu Cristian

Rosu de Targoviste

20h 10’

945

10367

4 zboruri  cu barem

2

Burdusel Cristian

Rosu de Targoviste

16h 52’

695

7512

3 zboruri cu barem

3

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

15h 11’

504

6682

3 zboruri cu barem

4

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

9h 05’

300

3095

2 zboruri cu barem

5

Vasile Gheorghe

Ciung de Ploiesti

7h

 

 

 

6

Oprea Vasile

Ciung de Ploiesti

3h 15’

 

 

 

7

Stanciu Constantin

Ciung de Ploiesti

0 35’

 

 

 

 

ETAPA  a III-a  MATURI 

Jucatori de Galati   

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri 2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri

1

Leas Armando

Turda

Rollerclub

9

225

132

137

36

30

7

282

615

897

 

2

Barboianu Ionut

Craiova

Rollerclub

5

133

44

53

33

2

0

57

213

290

 

3

Chelu Emilian

Afumati

Rollerclub

7

92

0

8

16

38

0

0

452

452

Fara barem de inaltime

4

Pascu Valerica

Galati

AC Galati

7

96

0

108

12

11

9

0

284

284

Fara barem de inaltime

5

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

5

37

0

26

21

3

0

20

140

160

Fara barem de inaltime

6

Simion Mariana

Galati

AC Galati

7

63

0

8

0

8

0

0

88

88

Fara barem de inaltime

7

Hadarau Vlad

Bistrita

Rollerclub

7

53

0

43

0

0

0

0

43

43

Fara barem de inaltime

8

Teodor Gelu

Galati

AC Galati

11

126

72

4

4

0

0

154

20

174

Fara barem puncte joc - Descalificat

9

Gafton Constantin

Galati

AC Galati

9

113

13

27

0

0

0

18

27

45

Fara barem puncte joc - Descalificat

10

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Nu a participat

Zburatori de Severin

Loc

Nume prenume

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor

Baremuri

1

Filisanu Remus

Hinova, MH

Roller club

200

15

25

30

130

855

 


Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti - etapa a III-a

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata zbor

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Letu Cristian

Rosu de Targoviste

360

305

3165

 

2

Burdusel Cristian

Rosu de Targoviste

360

260

2795

 

3

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

272

238

2451

 

4

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

350

240

2125

 

5

Vasile Gheorghe

Ciung de Ploiesti

140

 

 

Fara barem  disparitie

Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti - etapa a IV-a 

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata zbor

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

375

285

3013

 

2

Burdusel Cristian

Rosu de Targoviste

405

280

3005

 

3

Letu Cristian

Rosu de Targoviste

225

180

1895

 

4

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

245

60

970

 

 

ETAPA  a II-a  MATURI 

Jucatori de Galati  

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr Pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri  1-2m

Jocuri      2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj  joc

Punctaj total

Baremuri

1

Barboianu Ionut

Craiova

Rollerclub

5

347

293

32

24

1

7

532

152

684

 

2

Gafton Constantin

Galati

ACJ Galati

7

300

240

37

19

0

0

361

113

474

 

3

Simion Mariana

Galati

ACJ Galati

7

176

145

4

26

2

0

321

128

449

 

4

Leas Armando

Turda

Rollerclub

9

98

60

38

57

0

0

73

266

339

 

5

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

5

77

17

11

11

0

0

19

55

74

 

6

Teodor Gelu

Galati

ACJ Galati

11

259

225

37

5

1

0

710

67

777

Fara barem jocuri medii

7

Chelu Emilian

Afumati

Rollerclub

7

54

0

41

20

11

0

0

231

251

Fara barem zbor inaltime

8

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

7

37

0

47

18

5

6

0

180

180

Fara barem zbor inaltime

9

Pascu Valerica

Galati

ACJ Galati

7

89

0

26

28

3

0

0

168

168

Fara barem zbor inaltime

10

Hadarau Vlad

Bistrita

Rollerclub

7

87

0

16

0

0

0

0

16

16

Descalificat nu a trimis rezultatele la timp

Zburatori de Severin

Loc

Nume prenume

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor

Baremuri

1

Filisanu Remus

Hinova, MH

Roller club

320

25

15

55

225

1345

 


Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata zbor

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Letu Cristian

Rosu de Targoviste

515

285

3305

 

2

Burdusel Cristian

Rosu de Targoviste

257

155

1747

 

3

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

159

 

 

Pierdut stolul

4

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

105

 

 

Fara barem  disparitie

5

Oprea Vasile

Ciung de Ploiesti

105

 

 

Fara barem  disparitie

6

Stanciu Constantin

Ciung de Ploiesti

35

 

 

Fara barem durata

 

ETAPA  I  MATURI 

Jucatori de Galati

Loc

Nume prenume

Localitate

Club

Nr pasari

Timp zbor

Mare inaltime

Jocuri 1-2m

Jocuri  2-10m

Jocuri >10m

Jocuri figuri

Punctaj zbor

Punctaj joc

Punctaj total

Baremuri

1

Teodor Gelu

Galati

AJC Galati

11

145

115

28

41

6

0

440

252

692

 

2

Leas Armando

Turda

Roller club

9

272

202

22

26

0

0

520

126

646

 

3

Chelu Emilian

Bucuresti

Roller club

7

70

15

31

52

19

0

13

429

442

 

4

Pascu Valerica

Galati

AJC Galati

7

155

110

90

14

8

6

156

238

394

 

5

Barboianu Ionut

Craiova

Roller club

5

179

141

68

8

0

0

134

100

234

 

6

Simion Mariana

Galati

AJC Galati

9

87

67

15

5

5

0

121

85

206

 

7

Gafton Constantin

Galati

AJC Galati

7

350

320

32

5

1

0

782

69

851

fara barem jocuri medii

8

Simion Valeriu

Constanta

Litoral 2010

7

39

0

15

12

8

0

0

143

143

fara barem zbor inaltime

9

Abibula Osbai

Cobadin

Litoral 2010

5

43

0

25

12

3

0

0

103

103

fara barem zbor inaltime

10

Hadarau Vlad

Bistrita

Roller club

5

42

0

10

1

0

0

0

14

14

       descalificat                                     fara barem puncte joc

Tippleri de inaltime 

Loc

Nume prenume

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor

Baremuri

1

Vinatoru Florin

Craiova

Roller club

506

13

43

181

269

1987

descalificat                                   lipsa porumbel matur in stol

Zburatori de Severin

Loc

Nume prenume

Localitate

Club

Timp zbor

Joasa inaltime

Medie inaltime

Mare inaltime

Disparitie

Punctaj zbor

Baremuri

1

Filisanu Remus

Hinova, MH

Roller club

115

30

25

40

20

300

descalificat                                                fara baremuri de durata si disparitie

Rosii de Targoviste si Ciungi de Ploiesti

Loc

Nume prenume

Rasa

Durata zbor

Disparitie

Punctaj

Observatii

1

Letu Cristian

Rosu de Targoviste

220

195

2002

 

2

Palfi Ianos

Ciung de Ploiesti

264

71

1218

 

3

Burdusel Cristian

Rosu de Targoviste

275

 

 

Pierdut stolul

4

Vasile Gheorghe

Ciung de Ploiesti

280

 

 

Pierdut stolul

5

Safciu Valeriu

Ciung de Ploiesti

165

 

 

Fara barem  disparitie

6

Oprea Vasile

Ciung de Ploiesti

90

 

 

Fara barem  disparitie