Concursuri de zbor UGCPPAMR

Rezultate 2013

 - Clasamentul general anual 2013

 - Campionatul de tineret 2013

 - Cupa de vara 2013

 - Campionatul de maturi 2013

 

Recomandam concurentilor si arbitrilor sa aiba asupra lor in timpul concursului atat regulamentele de zbor generalitati si pe rase cat si instructiunile de completare a fisei de arbitraj si a ciornei de concurs  postate la pagina Documente arbitraj.

 

Solicitam tuturor concurentilor ca fisele de abitraj si ciornele de concurs sa fie transmise spre omologare numai in format .jpeg sau .jpg, adica sub forma de fotografii, pentru a putea fi postate pe site-ul  http://ugcppamr.sunphoto.ro/ in vederea aducerii lor la cunostiinta tuturor participantilor.

  1. la mai mult de 10 concurenti pentru o rasa, la inceputul unui multiplu de 10, se mai acorda cate o medalie pentru locurile imediat dupa cupe;
  2. toti participantii primesc diplome de participare.

Clasamentul general anual 2013

Jucatori de Galati  

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Maturi

Cupa

Tineret

Punctaj  total

           Baremuri realizate             Maturi       Cupa      Tineret

Baremuri realizate treapta 2, treapta 1

1

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

1008

1768

153

2929

2, 1

2, 2

0, 0

4, 3

2

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

719

801

361

1881

0, 3

3, 0

0, 3

3, 6

3

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

1121

943

525

2589

1, 1

2, 1

0, 3

3, 5

4

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

413

794

448

1655

1, 0

2, 2

0, 3

3, 5

5

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

1663

-

507

2170

2, 0

-

1, 1

3, 1

6

Hanganut Ovidiu

Livezile, BN

Roller Club

748

-

153

901

3, 0

-

0, 1

3, 1

7

Chelu Emilian

Afumati, IF

ACPA Bucuresti

1638

536

449

2623

2, 1

0, 3

0, 2

2, 6

8

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

750

521

200

1471

1, 2

1, 2

0, 2

2, 6

9

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

621

706

347

1674

1, 0

0, 3

0, 2

1, 5

10

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

152

848

66

1066

0, 0

1, 3

0, 0

1, 3

11

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

424

160

101

685

0, 2,

1, 0

0, 0

1, 2

12

Costin Laurentiu

Galati, GL

ACPAM Galati

187

184

-

371

1, 0

0, 2

-

1, 2

13

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

434

181

5

620

1, 1

0, 0

0, 0

1, 1

14

Botezatu Gabriel

Bacau, BC

Phoenix Bacau

481

-

-

481

1, 1

-

-

1, 1

15

Ibram Elvin

Cobadin, CT

Litoral 2010

820

1151

-

1971

0, 3

0, 4

-

0, 7

16

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

662

882

214

1758

0, 1

0, 4

0, 0

0, 5

17

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

Litoral 2010

360

-

569

929

0, 0

-

0, 3

0, 3

18

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

Roller Club

489

-

63

552

0, 2

-

0, 1

0, 3

19

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

326

115

-

441

0, 1

0, 1

-

0, 2

20

Roscan Remus

Gherla, CJ

Litoral 2010

218

-

-

218

0, 2

-

-

0, 2

21

Simion Valeriu

Constanta, CT

Litoral 2010

595

-

-

595

0, 1

-

-

0, 1

22

Calin Chis

Gherla, CJ

Litoral 2010

-

-

100

100

-

-

0, 1

0, 1

23

Poalelungi Gica

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

-

-

305

305

-

-

0, 0

0, 0

24

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

62

33

119

214

0, 0

0, 0

0, 0

0, 0

25

Maftei Ovidiu

Canegrate, IT

ACJ Galati

-

-

180

180

-

-

0, 0

0, 0

26

Maftei Marcel

Canegrate, IT

ACJ Galati

-

-

52

52

-

-

0, 0

0, 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Campionatul de tineret 2013

CLASAMENT FINAL TINERET

Jucatori de Galati 

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Etapa I

Etapa II

Etapa III

Punctaj

total

Baremuri realizate

treapta 2, treapta 1

1

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

103

234

170

507

1, 1

2

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

Litoral 2010

79

324

166

569

0, 3

3

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

97

198

230

525

0, 3

4

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

115

112

221

448

0, 3

5

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

102

108

151

361

0, 3

6

Chelu Emilian

Afumati, IF

ACPA Bucuresti

0

224

225

449

0, 2

7

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

151

81

115

347

0, 2

8

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

82

0

118

200

0, 2

9

Hanganut Ovidiu

Livezile, IF

Roller Club

0

153

0

153

0, 1

10

Calin Chis

Gherla, CJ

Litoral 2010

46

54

0

100

0, 1

11

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

Roller Club

0

63

0

63

0, 1

12

Poalelungi Gica

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

151

154

0

305

0, 0

13

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

66

73

75

214

0, 0

14

Maftei Ovidiu

Canegrate, IT

ACJ Galati

65

71

44

180

0, 0

15

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

0

92

61

153

0, 0

16

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

47

41

31

119

0, 0

17

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

89

0

12

101

0, 0

18

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

46

20

0

66

0, 0

19

Maftei Marcel

Canegrate, IT

ACJ Galati

40

12

0

52

0, 0

20

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

4

1

0

5

0, 0

 

ETAPA  a III-a  TINERET

Jucatori de Galati

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

Treapta

barem

1

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

5

92

52

12

18

19

0

76

94

170

2

2

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

5

63

0

0

34

39

2

20

210

230

1

3

Chelu Emilian

Afumati, IF

ACPA Bucuresti

7

52

0

0

37

32

4

20

205

225

1

4

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

7

40

0

0

185

9

0

0

221

221

1

5

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

Litoral 2010

7

36

0

0

126

10

0

0

166

166

1

6

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

11

58

12

0

39

9

6

12

139

151

1

7

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

9

75

25

0

65

7

0

25

93

118

1

8

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

40

0

0

17

7

7

0

115

115

1

9

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

25

0

0

31

11

0

0

75

75

-

10

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

5

65

0

0

13

9

1

0

61

61

-

11

Maftei Ovidiu

Canegrate, IT

ACJ Galati

7

130

37

0

7

0

0

37

7

44

-

12

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

5

24

13

0

10

2

0

13

18

31

-

13

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

5

30

0

0

12

0

0

0

12

12

-

14

Hanganut Ovidiu

Livezile, BN

Roller Club

5

110

17

0

96

21

0

17

192

0  zbor

neanuntat

15

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

Roller Club

5

11

0

0

14

12

0

0

64

0  zbor

neanuntat

 
 

ETAPA  a II-a  TINERET

Jucatori de Galati

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

Treapta

barem

1

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

Litoral 2010

7

64

0

0

118

39

5

0

324

324

1

2

Chelu Emilian

Afumati, IF

ACPA Bucuresti

7

49

0

0

26

39

6

0

224

224

1

3

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

5

39

0

0

34

26

6

0

198

198

1

4

Hanganut Ovidiu

Livezile, BN

Roller Club

5

47

0

0

129

6

0

0

153

153

1

5

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

5

37

0

0

104

2

0

20

112

132

1

6

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

9

38

0

0

30

6

5

0

108

108

1

7

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

Roller Club

5

37

0

0

59

1

0

0

63

63

1

8

Calin Chis

Gherla, CJ

Litoral 2010

5

67

10

0

44

0

0

10

44

54

1

9

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

5

16

0

0

40

26

7

20

214

234

-

10

Poalelungi Gica

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

7

15

0

0

28

14

7

0

154

154

-

11

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

5

80

0

0

8

21

0

0

92

92

-

12

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

40

0

0

17

6

4

0

81

81

-

13

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

46

8

0

1

11

2

8

65

73

-

14

Maftei Ovidiu

Canegrate, IT

ACJ Galati

7

36

20

0

7

6

0

40

31

71

-

15

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

5

22

6

0

11

6

0

6

35

41

-

16

Maftei Marcel

Canegrate, IT

ACJ Galati

7

12

0

0

12

0

0

0

12

12

-

17

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

13

0

0

1

0

0

0

1

1

-

18

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

5

236

11

217

2

0

0

145

2

0  stol

pierdut -

  

 ETAPA  I  TINERET

Jucatori de Galati 

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

Treapta

barem

1

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

39

3

0

20

14

7

3

148

156

1

2

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

7

32

0

0

115

0

0

0

115

115

1

3

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

7

40

10

0

21

18

0

10

93

103

1

4

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

9

50

0

0

64

4

2

0

102

102

1

5

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

7

68

10

0

23

16

0

10

87

97

1

6

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

9

72

45

0

37

0

0

45

37

82

1

7

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

Litoral 2010

11

40

0

0

27

8

0

20

59

79

1

8

Poalelungi Gica

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

7

14

0

0

23

17

6

0

151

151

-

9

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

5

98

60

0

29

0

0

60

29

89

-

10

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

18

0

0

26

10

0

0

66

66

-

11

Maftei Ovidiu

Canegrate, IT

ACJ Galati

7

48

29

0

2

1

1

49

16

65

-

12

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

5

15

0

0

7

10

0

0

47

47

-

13-14

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

20

0

0

42

1

0

0

46

46

-

13-14

Calin Chis

Gherla, CJ

Litoral 2010

5

64

0

0

26

0

0

20

26

46

-

15

Maftei Marcel

Canegrate, IT

ACJ Galati

11

12

0

0

20

0

0

20

20

40

-

16

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

6

0

0

4

0

0

0

4

4

-

17

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

5

179

4

150

47

38

0

0

201

0    stol

pierdut    -

  18

Hanganut Ovidiu  Livezile, BN Roller Club 126 32 0171  88 32 5230  zbor neanuntat -

 

Cupa de vara 2013

CLASAMENT FINAL CUPA DE VARA

Jucatori de Galati   

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

1

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

2

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

3

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

4

Ibram Elvin

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

6

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

7-8

Constantinescu Sorin 

Barlad, VS 

ACJ Galati

 7-8

  Costin Laurentiu

Galati, GL ACPAM Galati 
 9

  Caratas Catalin

Pantelimon, IF  ACPA Bucuresti
 10

  Melente Dorin

Constanta, CT Litoral 2010 
 11

  Chelu Emilian

 Afumati, IF ACPA Bucuresti
 12

 Mergeani Dina

Cobadin, CT Litoral 2010 
 13

Broscoi Adrian  

 Turda, CJ Roller Club
 14

  Rohozneanu Petru

Bocsa, CS  Roller Club

15

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

 

TURUL al IV-lea

Jucatori de Galati

Nr crt

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

  Locurile 1-2            

 13

Cotmeanu Sorin 

Constanta, CT 

  Litoral 2010

 9

 45

32 

 33

 4

 0

 0

 204 

Butnar Alin

Turda, CJ

  Roller Club

 9

 112 

 0 

 0 

51  

  67

  28

  0

  681

  681

  Locurile 3-4            

 9

  Pascu Valerica

  Galati, GL

ACJ Galati

  51

 26 

 0 

  35

  23

  12

  26

  247

  273

 10 

Ibram Elvin

Cobadin, CT  

 Litoral 2010 

  9

 54

 0

14 

 17

 18

 0

 262 

 262

  Locurile 5-6            

 Teodor Gelu 

  Galati, GL

  ACJ Galati

-

 -

 -

 -

 -

15 

Abibula Osbai 

 Cobadin, CT

Litoral 2010

  9

 36

  0

 0

 53

 11

 7

 0

 167

 167

  Locurile 7-8            

 17

Costin Laurentiu  

  Galati, GL

  ACPAM Galati

  

         

 15

 Constantinescu Sorin

 Barlad, VS 

  ACJ Galati

  

  

  

  

  

  

  

  

   

  

  Locurile 9-10            

  4

Caratas CatalinPantelimon, IFACPA Bucuresti 7 13228  7 62 1518  42 302344 

6

  Melente Dorin

  Constanta, CT

  Litoral 2010

  9

  20

  0

  0

  41

  11

  9

0  

  175

  175

  Locurile 11-12            

8

Mergeani Dina  

  Cobadin, CT

  Litoral 2010

  5

  15

 0 

 0 

 3 

 0 

 0 

 0 

 3 

 3 

 2

Chelu EmilianAfumati, IFACPA Bucuresti 715  0 1 2 1 0 1919 
  Locurile 13-14            

 16

 Rohozneanu Petru 

  Bocsa, CS

Roller  Club  

 

 

 

  

  

  

  

  

  

  

  12

Broscoi AdrianTurda, CJRoller Club          
  Locurile 15-16            

-

- - - - - - - -

 -

 - - - - - - - - - --

 

TURUL al III-lea

Jucatori de Galati 

Nr crt

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

  Locurile 1-4            

 9

Pascu Valerica  

Galati, GL  

  ACJ Galati

 7

 45

23 

 0

 43

8

 3

 23

 105

 128

13 

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT  

  Litoral 2010

 7

25 

0

 44

28 

 1

166 

 166

              

 3

  Butnar Alin

  Turda, CJ

Roller Club  

 9

100 

 3

 0

 53

 59

 4

 3

 345

348

 10 

Ibram Elvin

Cobadin, CT  

 Litoral 2010 

  7

 57

 0

 0

 15

 31

12 

259 

259

  Locurile 5-8            

17 

 Costin Laurentiu 

  Galati, GL

  ACPAM Galati

 7

 80

 0

 0

71 

 9

 0

 117

117 

Teodor Gelu  

 Galati, GL 

ACJ Galati 

7  

  118

  0

 0

 63

 15

 0

 0

 123

123

              

 11

Constantinescu Sorin  

  Barlad, VS

  ACJ Galati

  9

109 

35 

 41 

54  

10  

7  

117  

164  

281  

 15

 Abibula Osbai

 Cobadin, CT 

  Litoral 2010

  7

  101

67  

 0

  95

  36

  3

  67

269

336

  Locurile 9-12            

  8

Mergeani DinaCobadin, CTLitoral 2010381 28 3 0 5711 68 

4

  Caratas Catalin

  Pantelimon, IF

  ACPA Bucuresti

 7

 120 

19  

  78

2

3

  0

175  

14

189

              

6

Melente Dorin  

  Constanta, CT

  Litoral 2010

  9

29  

 0 

 0 

 71 

47  

8  

0  

339  

339  

 2

Chelu EmilianAfumati, IFACPA Bucuresti 765  03027 1120248268
  Locurile 13-16            

 16

 Rohozneanu Petru 

  Bocsa, CS

Roller  Club  

 5

 25

  0

5

1  

  0

 5 

9  

 14

  12

Broscoi AdrianTurda, CJRoller Club 1118  0 02330 03535
              

 -

---

 -

 - - - - - - - - - -

 

TURUL al II-lea 

Jucatori de Galati 

Nr crt

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

  Locurile 1-8            

 17

 Costin Laurentiu

 Galati, GL

ACPAM Galati 

 5

 60

39 

67 

67 

 Pascu Valerica

 Galati, GL

ACJ Galati

 7 

 35

 0

 0

 35

15 

 24

 0

 335

335 

              

 Teodor Gelu

 Galati, GL

ACJ Galati 

 9

 115

 30

68

 20

 2

 30

168

198

13 

 Cotmeanu Sorin

 Constanta, CT

 Litoral 2010

 7

 10

37 

10 

14 

217 

217 

              

 3

Butnar Alin 

 Turda, CJ

 Roller Club

 9

 130

 29

 38

 32

40 

14 

105 

336 

441 

 11

Constantinescu Sorin 

 Barlad, VS

 ACJ Galati

 9

67 

23 

 53

25 

13 

 43

283 

326 

              

 10

 Ibram Elvin

 Cobadin, CT

Litoral 2010 

 9

31 

29 

21 

15 

265 

265 

 15

 Abibula Osbai

 Cobadin, CT

 Litoral 2010

 9

56

59 

37 

207

 209

  Locurile 9-16            

  16

 Rohozneanu Petru Bocsa, CSRoller Club 525 11 19 

 8

Mergeani Dina   

Constanta, CT  

 Litoral 2010  

 5

21

 0

 0

14 

20 

32 

52 

              

 12

Broscoi Adrian 

 Turda, CJ

 Roller Club

38 

16 

0

21 

21 

 4

 Caratas Catalin Pantelimon, IF ACPA Bucuresti 5139  54 1834  22 0 90 122 212
              

 14

Hulea Tudorel 

 Cobadin, CT

 Litoral 2010

 5

15 

13 

0

13 

13 

 6

Melente Dorin  

 Constanta, CT Litoral 2010 7 40 0 0 2010  1 0 70 70
              

  7

Botezatu Gabriel  Bacau, BC  Phoenix Bacau   - - - - - -

 2

Chelu Emilian 

 Afumati, IF

 ACPA Bucuresti

 7

 58

17 

38 

 0

 0

 169

 169

 

TURUL I

Jucatori de Galati 

Nr crt

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

1

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

 -

 -

 -

 -

 -

 -

 17  

 Costin Laurentiu Galati ACPAM Galati          

16

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

 -

 -

-

 -

 -

 -

 -

 -

              

9

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

 5

 50

 0

11 

 12

 0

 158

158 

8

Mergeani Dina

Constanta, CT

Litoral 2010

 5

 25

0

34 

58 

58 

              

5

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

 7

 65

 0

 0

 100

25 

 0

 200

 200

12

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

 7

 38

4

15 

 26

 11

 0

 34

 70

104 

              

13

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

 7

 86

0

 0

 91

11

16 

 0

295 

295 

4

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

62

7

0

29

23

 7

 7

191 

 198

              

3

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

 7

 151

 16

 0

68 

51 

 0

 16

 282

 298

14

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

 7

 37

0

0

74

 7

 0

 0

 102

102 

              

11

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

11

64

29

0

37 

17

29 

165 

194

6

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

11

40 

20 

16 

12 

38 

84 

 122

              

7

Botezatu Gabriel

Bacau, BC

Phoenix Bacau

 -

-

-

-

-

-

-

-

-

-

10

Ibram Elvin

Cobadin, CT

Litoral 2010

 80

 0

 0

19 

24 

 25

 0

365 

 365

              

15

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

 7

29 

0

34 

 18

 0

 136

 136

2

Chelu Emilian

Afumati, IF

ACPA Bucuresti

 7

49

0

33 

99 

99

 

CUPA DE VARA 2013

Jucatori de Galati

Participantii inscrisi la cupa de vara sunt, in ordinea locurilor ocupate la concursul de maturi, urmatorii: 1. Porojan Claudiu, 2. Chelu Emilian, 3. Butnar Alin, 4. Caratas Catalin, 5. Teodor Gelu, 6. Melente Dorin, 7. Botezatu Gabriel, 8. Mergeani Dina, 9. Pascu Valerica, 10. Ibram Elvin, 11. Constantinescu Sorin, 12. Broscoi Adrian, 13. Cotmeanu Sorin, 14. Hulea Tudorel, 15. Abibula Osbai, 16. Rohozneanu Petru si 17. Costin Laurentiu. 

Conform programarii prezentate la pagina "Concursuri si premieri", desfasurarea primului tur al concursului este urmatoarea: concurentii 1 cu 16 si 17, 2 cu 15, 3 cu 14, 4 cu 13, 5 cu 12, 6 cu 11, 7 cu 10 si 8 cu 9. Continuarea concursului este conform tabelului de mai jos cu traseul spre locul 1 precum si conform tabelelor  de mai sus cu programarea celor patru tururi pentru toti participantii.  

La acest gen de concurs este considerat castigator concurentul cu punctajul cel mai mare.

Primul tur de va desfasura in perioada 22-30 iunie, turul al doilea in perioada 6-14 iulie, turul al treilea in perioada 19-28 iulie in timp ce turul al patrulea se va desfasura in perioada 3-11 august.  

Spre deosebire de rezultatele de la Campionatele de maturi si tineret care sunt publicate la sfarsit de etapa, rezultatele de la Cupa de vara vor fi publicate pe masura ce vor fi primite de la perechile de concurenti pentru a putea fi completat in timp util tabelul cu turul urmator.   

Turul 1

Turul 2

Turul 3

Turul 4

Castigator

1. Porojan Claudiu - 0766.765.806                                   -

 

 

 

 

17. Costin Laurentiu - 0747.770.233

    

16. Rohozneanu Petru - 0743.584.985                             -

17. Costin Laurentiu                67p

 

 

 

9. Pascu Valerica - 0748.233.492                                  158p

9. Pascu Valerica                      335p

 

 

 

8. Mergeani Dina - 0723.347.545                                    58p

 

9. Pascu Valerica                       128p

 

 

5. Teodor Gelu – 0727.371.693                                200p

 

13. Cotmeanu Sorin                  166p

 

 

12. Broscoi Adrian - 0744.273.532                          104p

5. Teodor Gelu                         198p

 

 

 

13. Cotmeanu Sorin - 0733.858.816                             295p

13. Cotmeanu Sorin                  217p

 

 

 

4. Caratas Catalin – 0763.820.055                               198p

 

 

13. Cotmeanu Sorin             204p

3. Butnar Alin

3. Butnar Alin - 0742.173.921                                 298p

 

 

3. Butnar Alin                     681p

 

14. Hulea Tudorel - 0764.410.012                           102p

3. Butnar Alin                         441p

 

 

 

11. Constantinescu Sorin – 0724.857.994                   194p

11. Constantinescu Sorin         326p

 

 

 

6. Melente Dorin – 0721.766.073                                  122p

 

3. Butnar Alin                         348p

 

 

7. Botezatu Gabriel – 0742.693.191                                -

 

10. Ibram Elvin                      259p

 

 

10. Ibram Elvin – 0765.669.867                              365p

10. Ibram Elvin                      265p

 

 

 

15. Abibula Osbai – 0745.537.889                                136p

15. Abibula Osbai                     209p

 

 

 

2. Chelu Emilian – 0762.660.435                                    99p

 

 

 

 

Deoarece rezultatele de la Cupa de vara vor conta in stabilirea campionului national absolut (vezi pagina cu Modalitati de premiere), recomandam tuturor concurentilor sa participe si la aceasta competitie, ei putandu-se inscrie si dupa inceperea ei pentru concursurile din a doua jumatate a tabelelor

Campionatul de maturi 2013

CLASAMENT FINAL MATURI

Jucatori de Galati  

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Etapa I

Etapa

a II-a

Etapa

a III-a

Punctaj

total

Trepte barem realizate

1

Hanganut Ovidiu

Livezile, BN

Roller Club

132

376

240

748

treapta 2 – 3 etape

2

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

392

591

692

1663

treapta 2 – 2 etape

3

Chelu Emilian

Afumati, IF

ACPA Bucuresti

272

646

720

1638

treapta 2 – 2 etape

4

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

457

249

302

1008

treapta 2 – 2 etape

5

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

170

702

249

1121

treapta 2 – 1 etapa

6

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

344

168

238

750

treapta 2 – 1 etapa

7

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

157

278

186

621

treapta 2 – 1 etapa

8

Botezatu Gabriel

Bacau, BC

Phoenix Bacau

116

219

146

481

treapta 2 – 1 etapa

9

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

239

147

48

434

treapta 2 – 1 etapa

10

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

207

170

36

413

treapta 2 – 1 etapa

11

Costin Laurentiu

Galati, GL

ACPAM Galati

0

187

0

187

treapta 2 – 1 etapa

12

Ibram Elvin

Cobadin, CT

Litoral 2010

276

135

409

820

treapta 1 – 3 etape

13

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

199

179

341

719

treapta 1 – 3 etape

14

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

141

62

221

424

treapta 1 – 2 etape

15

Roscan Remus

Gherla, CJ

Litoral 2010

61

136

21

218

treapta 1 – 2 etape

16

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

139

221

302

662

treapta 1 – 1 etapa

17

Simion Valeriu

Constanta, CT

Litoral 2010

387

137

71

595

treapta 1 – 1 etapa

  18 

Hadarau Vlad  Bistrita, BN Roller Club 292146 51 489  treapta 1 – 1 etapa

19

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

187

54

85

326

treapta 1 – 1 etapa

20

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

Litoral 2010

140

90

130

360

treapta 1 – 0 etape

21

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

48

46

58

152

treapta 1 – 0 etape

22

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

18

11

33

62

treapta 1 – 0 etape

 

ETAPA  a III-a  MATURI

Jucatori de Galati  

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

Treapta

barem

1

Chelu Emilian

Afumati, IF

ACPA Bucuresti

7

137

28

41

14

18

42

210

510

720

2

2

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

7

270

67

164

19

42

11

365

297

692

2

3

Hanganut Ovidiu

Livezile, BN

Roller Club

5

252

51

0

45

34

0

51

189

240

2

4

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

7

85

0

60

50

17

0

120

118

238

2

5

Botezatu Gabriel

Bacau, BC

Phoenix Bacau

5

43

15

0

49

13

3

15

131

146

2

6

Ibram Elvin

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

55

0

0

19

28

27

0

409

409

1

7

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

9

66

0

0

93

22

16

0

341

341

1

8

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

5

65

0

0

40

64

0

0

302

302

1

9

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

7

42

0

0

42

20

18

0

302

302

1

10

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

5

40

0

0

43

4

19

0

249

249

1

11

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

5

27

0

0

43

41

0

0

221

221

1

12

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

96

30

59

8

2

2

150

36

186

-

13

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

Litoral 2010

5

20

0

0

28

8

3

40

90

130

-

14

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

20

0

0

65

0

0

20

65

85

-

15

Simion Valeriu

Constanta, CT

Litoral 2010

5

14

0

0

5

4

5

0

71

71

-

16

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

23

5

0

29

6

0

5

53

58

-

 17

Hadarau Vlad  

 Bistrita, BNRoller Club 5 121 0 51 0 051  51 -

18

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

45

0

0

14

6

1

0

48

48

-

19

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

7

20

0

0

20

4

0

0

36

36

-

20

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

5

25

0

0

21

3

0

0

33

33

-

21

Roscan Remus

Gherla, CJ

Litoral 2010

5

10

0

0

13

2

0

0

21

21

-

22

Costin Laurentiu

Galati, GL

ACPAM Galati

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

-

 

ETAPA  a II-a  MATURI

Jucatori de Galati 

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

Treapta

barem

1

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

7

213

60

72

44

36

31

204

498

702

2

2

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

5

185

30

60

37

25

30

150

441

591

2

3

Hanganut Ovidiu

Livezile, BN

Roller Club

5

223

52

87

42

27

0

226

150

376

2

4

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

98

19

0

21

17

17

19

259

278

2

5

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

5

122

53

0

20

41

0

53

196

249

2

6

Costin Laurentiu

Galati, GL

ACPAM Galati

7

30

20

0

19

7

12

20

167

187

2

7

Chelu Emilian

Afumati, IF

ACPA Bucuresti

7

32

0

0

26

28

36

140

506

646

1

8

Botezatu Gabriel

Bacau, BC

Phoenix Bacau

7

31

0

0

111

27

0

0

219

219

1

9

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

9

77

8

0

27

12

9

8

171

179

1

10

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

7

115

10

50

38

5

0

110

58

168

1

11

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

32

6

0

33

17

4

6

141

147

1

12

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

Roller Club

5

113

74

0

72

0

0

74

72

146

1

13

Roscan Remus

Gherla, CJ

Litoral 2010

5

52

0

0

72

16

0

0

136

136

1

14

Ibram Elvin

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

66

0

0

39

14

2

20

115

135

1

15

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

17

0

0

21

15

14

0

221

221

-

16

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

5

82

50

15

10

5

6

80

90

170

-

17

Simion Valeriu

Constanta, CT

Litoral 2010

5

16

0

0

17

15

6

0

137

137

-

18

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

Litoral 2010

7

26

0

0

38

8

2

0

90

90

-

19

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

5

22

0

0

20

10

0

0

62

62

-

20

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

10

0

0

22

3

0

20

34

54

-

21

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

29

0

0

34

3

0

0

46

46

-

22

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

5

30

18

0

3

2

0

18

11

29

-

 

ETAPA  I  MATURI

Jucatori de Galati 

Loc

Nume Prenume

Localitate

Club

Nr

pasari

Timp

zbor

Mare

inaltime

Puncte

disparitie

Jocuri

1-2m

Jocuri

2-10m

Jocuri

>10m

Punctaj

zbor

Punctaj

joc

Punctaj

total

Treapta

barem

1

Butnar Alin

Turda, CJ

Roller Club

5

125

32

19

51

59

5

70

387

457

2

2

Chelu Emilian

Afumati, IF

ACPA Bucuresti

7

33

17

0

5

19

12

57

215

272

2

3

Mergeani Dina

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

92

28

33

47

20

2

94

147

239

2

4

Pascu Valerica

Galati, GL

ACJ Galati

5

107

36

0

23

12

10

36

171

207

2

5

Hanganut Ovidiu

Livezile, BN

Roller Club

5

62

34

0

22

19

0

34

98

132

2

6

Simion Valeriu

Constanta, CT

Litoral 2010

7

76

11

0

46

12

28

11

376

387

1

7

Teodor Gelu

Galati, GL

ACJ Galati

7

185

24

116

22

9

3

256

88

344

1

8

Ibram Elvin

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

60

0

0

46

26

12

0

276

276

1

9

Constantinescu Sorin

Barlad, VS

ACJ Galati

9

69

13

34

38

5

6

81

118

199

1

10

Hulea Tudorel

Cobadin, CT

Litoral 2010

7

44

0

0

111

17

0

0

187

187

1

11

Broscoi Adrian

Turda, CJ

Roller Club

5

57

0

0

29

28

0

0

141

141

1

12

Roscan Remus

Gherla, CJ

Litoral 2010

5

112

0

0

49

3

0

0

61

61

1

13

Costin Laurentiu

Galati, GL

ACPAM Galati

7

445

10

425

8

8

0

860

40

900

-

14

Porojan Claudiu

Ciorogarla, IF

ACPG Dacia

5

245

58

72

6

6

16

202

190

392

-

15

Hadarau Vlad

Bistrita, BN

Roller Club

5

173

23

120

29

0

0

263

29

292

-

16

Caratas Catalin

Pantelimon, IF

ACPA Bucuresti

7

149

58

45

10

3

0

148

22

170

-

17

Melente Dorin

Constanta, CT

Litoral 2010

5

89

53

17

16

6

3

87

70

157

-

18

Seceleanu Mihai

Ovidiu, CT

Litoral 2010

7

25

0

0

34

14

2

0

140

140

-

19

Cotmeanu Sorin

Constanta, CT

Litoral 2010

7

20

0

0

15

16

6

0

139

139

-

20

Botezatu Gabriel

Bacau, BC

Phoenix Bacau

5

34

14

0

16

4

5

34

82

116

-

21

Abibula Osbai

Cobadin, CT

Litoral 2010

5

8

0

0

10

7

1

0

48

48

-

22

Rohozneanu Petru

Bocsa, CS

Roller Club

5

45

0

0

2

4

0

0

18

18

-